E papritur: Bie borë në disa pjesë të Kosovës

  • A.P /
  • 21 April 2024 - 15:11
E papritur: Bie borë në disa pjesë të Kosovës

Temeraturat që ranë deri në 0 gradë celsius kanë sjellë reshje bore në disa pjesë të vendit, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Në një fshat të Dragashit, bora e ka mbuluar tokën.

Borë ka edhe në fshatin Koliq, rreth 20 kilometra në verilindje të Prishtinës. 

Edhe më shumë borë ka në Dukaivë të Rugovës në Pejë.

Prishtina Weather ka paralajmëruar se ulja e temperaturave deri në 0 dhe 3 gradë minimale, e 14 deri në 16 gradë celsius maksimale, do të sjell reshje shiu e bore.

(Kosova Sot Online)