Të enjten seanca e re e Kuvendit të Kosovës

  • E.K /
  • 22 April 2024 - 13:10
Të enjten seanca e re e Kuvendit të Kosovës

Seanca e re e Kuvendit të Kosovës do të mbahet ditën e enjte në orën 10:00, përcjell “Kosova Sot Online”.

“Seanca e re do të mbahet ditën e enjte prej orës 10:00. Sa i përket angazhimit tonë si grup parlamentar i PDK-së, ju e din që kemi ngritë një çështje për të cilën, ministrja e Drejtësisë dhe qeveria Kurti rrin indiferenc, po i ikin kësaj çështje. Ne jemi ngritur disa pyetje për humbjen e mostrave të Astrit Deharit. Ne vazhdojmë të ngulim që edhe në seancat e radhës propozimi jonë për formim e Komisionit Hetimor, për zbardhjen e kësaj ngjarje, humbje e këtyre mostrave, duhet të hidhet dritë”, tha sot pas mbajtjes së Kryesisë, Abelard Tahiri, shef i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.

(Kosova sot Online)