Ky është gjinekologu kosovar i cili humbi jetën sot në një aksident trafiku

  • A.P /
  • 14 May 2024 - 18:14
Ky është gjinekologu kosovar i cili humbi jetën sot në një aksident trafiku

Sot në një aksident trafiku që ka ndodhur në rrugën nacionale Pejë-Prishtinë, konkretisht në Sllatinë, ka humbur jetën gjinekologu i njohur nga Drenasi, Jakup Dobranja, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Lajmin për vdekjen e mjekut kosovar e kanë konfirmuar edhe nga Drejtoria për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Drenas, të cilët kanë shprehur ngushëllime për familjen e miqtë .

“𝐃𝐫𝐞𝐣𝐭𝐨𝐫𝐢𝐚 𝐩𝐞̈𝐫 𝐒𝐡𝐞̈𝐧𝐝𝐞𝐭𝐞̈𝐬𝐢 𝐝𝐡𝐞 𝐌𝐢𝐫𝐞̈𝐪𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐒𝐨𝐜𝐢𝐚𝐥𝐞 njofton me pikëllim të thellë vdekjen e doktorit tonë të nderuar Dr. Jakup Dobranja. Shprehim ngushëllime më të sinqerta dhe të thella për humbjen e tij.Ngushëllime familjes Dobranja, shokëve, shoqërisë, miqëve të familjes Dobranja!Zoti e mëshiroftë Dr Jakupin!”, thuhet në njoftim

(Kosova Sot Online)