Ky astronom zmadhon hënën me kamera, do të tronditeni çka ka zbuluar

  • E.K /
  • 08 nëntor 2021 - 09:40
Ky astronom zmadhon hënën me kamera, do të tronditeni çka ka zbuluar

Kjo nuk është hera e parë që një astronom regjistron lëvizje të çuditshme me kamera, përballë sipërfaqes së Hënës! 

Gjithashtu, një 24-vjeçar ka xhiruar me aparatin e tij një stuhi të fortë.

Në video do të shihni se si ndodh diçka vërtet e çuditshme në hapësirë, por ai nuk është në gjendje të japë një shpjegim plotësisht bindës, nëse është një ufo apo diçka tjetër.

I riu po regjistronte retë me kamerën e tij dhe befas i ishte marrë fryma me atë që pa. 

Mund të duket si një mashtrim apo edhe një krijim jashtëtokësor në fillim, por sapo ta shikoni do të besoni në vërtetësinë e tij.

Konkretisht, duke parë videon e mëposhtme, jeni dëshmitar i një fenomeni të rrallë të quajtur “momenti i kurorës”. 

Kjo ndodh në retë kur kristalet e akullit rreshtohen me fushat magnetike gjithnjë në ndryshim të shkaktuara nga aktiviteti elektrik i stuhisë. 

E pabesueshme?

(Kosova Sot Online)