Ilaçi natyral për gjëndrat tiroide - Shëndetësia - Kosova Sot
Ilaçi natyral për gjëndrat tiroide

Ilaçi natyral për gjëndrat tiroide

Ekziston një lëng që ndikon shumë në shëndetin e gjëndrave tiroide në rast të mungesës së jodit. Një dozë e kësaj pije mjafton për shëndetin e gjëndrave tiroide. Përbërësit: 1 kg mjaltë ?rg?nik, 40 arra të reja, transmeton gazeta Kosova Sot. Përgatitja: pastroni mirë arrat, i thani dhe ua bëni disa vrima. Arrat i vendosni në kavanoz, hidhni mjaltin dhe e lini në vend të hapur, ekspozuar ndaj diellit. E lini për dyzet ditë. Për çdo mëngjes merrni gjysmë decilitër nga ilaçi.

(Kosova Sot)

22 orë e 29 minuta më parë
11/12/18