- Shëndetësia - Kosova Sot
LËNGU QË ZVOGËLON NIVELIN E YNDYRAVE NË GJAK

LËNGU QË ZVOGËLON NIVELIN E YNDYRAVE NË GJAK

Kjo recetë e vjetër do të mund të zvogëlonte sasinë e yndyrës në gjak, duke përdorur këta përbërës: • tre thelpinj të hudhrës, • katër limonë me lëvore, • tri litra ujë të valuar. Qëroni hudhrat, preni limonët, i hidhni në ujin e vluar, i mbuloni dhe i mbani në frigorifer për tre ditë. Konsumoni 50 mililitra para shujtës, më së miri dy herë në ditë për një periudhë prej 40 ditësh.

 

(Kosova Sot)

9 orë e 17 minuta më parë
21/02/19