Pija energjike që ju zgjon nga 'gjumi dimëror' - Shëndetësia - Kosova Sot
Pija energjike që ju zgjon nga

Pija energjike që ju zgjon nga 'gjumi dimëror'

Ndiheni të mërzitur, nuk keni vullnet, lodheni shpejt, këto janë vetëm disa nga simptomat që i ndiejmë në periudhën kalimtare nga dimri në pranverë, e këto i sjell lodhja pranverore. Në mënyrë që ta rritim nivelin e energjisë, ju sugjerojmë këtë pije të shijshme të pasur me vitamina dhe minerale. Periudhën kalimtare nga njëra stinë në tjetrën e ndjenë shumë njerëz, e kjo vjen me lodhje të shpeshtë, mungesë në përqendrim dhe ndjenja për gjumë, e këto shfaqen edhe si pasojë e mungesës së aktiviteteve trupore dhe mungesës së vitaminave. Një nga forcuesit e energjisë që është i pranishëm në pemë dhe perime të freskëta është vitamina C. Pos se ndihmon në absorbimin e hekurit, është burim i shëndetit. Për t'u furnizuar me vitaminat dhe mineralet e nevojshme, ju sugjerojmë lëngun që ju zgjon nga 'gjumi dimëror'

Përbërësit:

4 fletë lakër Brukseli; 1 karotë të bluar me madhësi mesatare; 1 portokall të shtrydhur; 1 lugë mjaltë; 2 lugë lëng limoni; Gjysmë lugë kurkumë; Disa pjesë panxhar të freskët; Pak xhenxhefil të bluar, sipas dëshirës; 2 dl ujë; Pak akull. Përgatitja: Të gjithë përbërësit i aplikoni në blender, i përzieni dhe kënaquni në gotën plot me energji. 

(Kosova Sot)

16 orë e 37 minuta më parë
12/12/18