Detoksikimi sa hap e mbyll sytë: 2 lëngje që 'përzënë' kaloritë dhe përshpejtojnë tretjen - Shëndetësia - Kosova Sot
Detoksikimi sa hap e mbyll sytë: 2 lëngje që

Detoksikimi sa hap e mbyll sytë: 2 lëngje që 'përzënë' kaloritë dhe përshpejtojnë tretjen

Nëse këtyre ditëve po kënaqeni duke konsumuar kafshatë pas kafshate, shujta të majme para ekranit televiziv, mos u mërzitni. Në mënyrë që gjithçka të ktheni në gjendje normale, ju propozojmë një gotë lëngu freskues që zgjon tretjen dhe trupin.

LËNGU I PORTOKALLIT ME LIMON E MJALTË

- 4 portokaj të shtrydhur, - 1 lugë të vogël lëng limoni, - 1 lugë mjaltë.

FRAPE DETOKSIKUESE ME PORTOKAJ

- 2 portokaj të shtrydhur, - 2 dcl jogurt, - 1 banane, - 1 lugë të vogël lëng limoni, - 1 lugë mjaltë. - Lëngjet si këto mund t'i konsumoni në mëngjes, në lukth të thatë, por edhe midis shujtave në formë të zamrës, derisa frapenë mund ta përdorni midis shujtave apo si darkë.

 

(Kosova Sot)

15 orë e 28 minuta më parë
20/01/19