Ilaçi i pabesueshëm, nga tre përbërës që i keni në shtëpi

  • 17 korrik 2019 - 14:44
Ilaçi i pabesueshëm, nga tre përbërës që i keni në shtëpi

Rreth substancave shëruese të hudhrës është shkruar dhe folur mjaft, përderisa kombinimi që është ruajtur në këtë recetë të vjetër është shumë i shëndetshëm dhe sugjerohet ta konsumoni për çdo ditë. Pastroni thelbin e hudhrës, e shtypni në pjesë të imëta.

Masën e fituar e vendosni në një kavanoz prej xhami dhe i shtoni një gotë të vajit të pastër të parafinuar të lulediellit dhe e vendosni në frigorifer. Ditën e ardhshme, kur hudhra ta lëshojë lëngun e vet në vajin e pastër të lulediellit, aty shtoni edhe një lugë lëng limoni. Masën e fituar e pini tri herë në ditë, gjysmë ore para shujtave. Këtë praktikojeni nga një deri në tre muaj, por mund ta përsëritni pas një pauze prej tre muajsh. Ky ilaç pastron enët e gjakut, ndihmon te frymëmarrjet e vështirësuara dhe problemet me mushkëri, zemër, sklerozë dhe forcon sistemin imun.

(Kosova Sot Online)