Një gotë me këtë lëng pastron trupin nga helmet

  • 14 gusht 2019 - 08:29
Një gotë me këtë lëng pastron trupin nga helmet

Ekziston një recetë e thjeshtë, e cila pastron organizmin nga helmet. Organizmi reagon menjëherë pas konsumimit të lëngut të thjeshtë.

Përbërësit: 1 limon, 4 mollë, 1 rrënjë xhenxhefili dhe 1 gotë ujë.

PËRGATITJA: Të gjithë artikujt duhet të jenë organikë. Limonin ta qëroni dhe së bashku me mollët (me lëvore) rrënjën e xhenxhefilit dhe gotën e ujit i vendosni në blender. Këtë lëng e përgatisni në mëngjes dhe e pini para kafjallit, në lukth të zbrazët. 

(Kosova Sot Online)