Eliksiri magjik, pastroni mushkëritë përmes tij

  • E.K /
  • 11 korrik 2020 - 11:17
Eliksiri magjik, pastroni mushkëritë përmes tij

Jeni duhanxhi apo thjesht keni probleme me mushkëritë, kolliteni shpesh dhe jeni të ftohur? Ekziston një eliksir, i cili mundet t'ju ndihmojë.

PËRBËRËSIT

400 gr qepë - 1 litër ujë - 400 gr sheqer - 2 lugë kurkumë - rrënjë xhenxhefili.

PËRGATITJA

Ujit ia shtoni sheqerin, e vendosni në zjarr dhe e lini të vlojë deri të tretet. Kokat e qepëve i copëtoni, shtoni rrënjën e xhenxhefilit në ujin me sheqer, pasi të ketë vluar shtoni edhe kurkumën. Kur të vlojë, e hidhni më pas në gotë. Ta pini në mëngjes, në lukth të zbrazur dhe në mbrëmje, dy orë pas shujtës.

(Kosova Sot Online)