Dieta me tranguj -e shpejtë dhe efikase

  • A.P /
  • 09 prill 2021 - 19:13
Dieta me tranguj -e shpejtë dhe efikase

Dieta me tranguj është dietë restriktive dhe mbahet më së gjati 14 ditë. Gjatë kësaj kohe dieta me tranguj mund t'ua largojë deri në 7 kg. Trangulli ka shumë pak kalori. Në 100 gramë përmban gjithsej 15 kalori. Dieta nënkupton edhe rritjen e aktivitetit fizik.

JA SHEMBULLI I KËSAJ DIETE PËR NJË DITË:

Kafjalli: sallatë me tranguj, dy vezë të ziera mirë. Zamra: një mollë apo pjeshkë, apo 5 kumbulla, gjithsej deri 200 g. Dreka: sallatë me tranguj, bukë integrale të thekur. Në këtë sallatë mund të shtoni edhe domate dhe djathtë feta. Zamra: një shejk i shëndetshëm me tranguj Darka: pemët sezonale deri 300 gramë. Vërejtje: Sallata me tranguj hahet sa herë që të ndieni uri. Pini sa më shumë lëngje.

(Kosova Sot Online)