Pini lëngun, që për 5 ditë humbni 3 kilogramë

  • A.P /
  • 10 qershor 2021 - 15:33
Pini lëngun, që për 5 ditë humbni 3 kilogramë

Kjo është një mënyrë e pabesueshme që të humbni kilogramët tepricë. Nëse edhe ju dëshironi të humbni në peshë për një periudhë të shkurtër kohore, pa dieta të mërzitshme, konsumoni këtë lëng të thjeshtë

PËRBËRËSIT:

60 gramë majdanoz 1 limon 2,3 dl ujë

PËRGATITJA:

Imtësoni majdanozin dhe shtrydhni lëngun e limonit. Të dy përbërësit i vendosni në gotë dhe shtoni ujin. Lëngun ta pini në lukth të zbrazët dhe atë vetëm për pesë ditë rresht, pas kësaj bëni një pauzë prej dhjetë ditëve. Kjo pije përshpejton shkrirjen e kalorive në organizëm, duke siguruar vitamina dhe minerale të nevojshme. Majdanozi përmirëson tretjen dhe i ndihmon organizmit që të heqë qafe helmet shtesë dhe lëngjet, kështu eliminon edhe fryrjet në stomak.

(Kosova Sot Online)