Ja si ta ulni shtypjen e gjakut dhe kolesterolin

  • A.P /
  • 28 shtator 2021 - 13:52
Ja si ta ulni shtypjen e gjakut dhe kolesterolin

Kjo përgatitje natyrale, që mund ta konsumoni për dy javë, mund të ulë shtypjen e gjakut dhe kolesterolin dhe ta forcojë sistemin imun

PËRBËRËSIT:

1 thelb hudhër (të imtësuar) 1 pjesë xhenxhefil të gërryer 1 lugë lëng të freskët limoni 1 lugë uthull molle 1 lugë mjaltë

PËRGATITJA:

Përzieni të gjithë përbërësit dhe shtoni gjysmë gotë ujë. Mund ta ruani në frigorifer për 5 ditë, por sugjerohet që gjithmonë të përgatisni dozë të re.

PËRDORIMI:

E pini në lukth të zbrazët në mëngjes dhe para darkës. Mbani mend, nuk duhet ta konsumoni më shpesh se dy herë në ditë.


(Kosova Sot Online)