Lampard konfirmon transferimin e Mendyt te Chelsea

  • S.A /
  • 22 shtator 2020 - 16:34
Lampard konfirmon transferimin e Mendyt te Chelsea

Frank Lampard ka konfirmuar se Edouard Mendy po i kompleton testet mjekësore te Chelsea në transferimin që do të kushtojë 25 milionë euro.

Portieri po largohet nga Rennes, derisa vlerësohet lartë për talentin e tij, e përparësia qëndron te gjatësia që posedon.

“Ai (Mendy) është duke i i kompletuar testet mjekësore derisa po flasim. Gjërat janë mirë dhe ai do të jetë lojtar i Chelseat”, ka thënë Lampard.

(Kosova Sot Online )