Perisic: Jam gati për Interin

  • A.P /
  • 22 shtator 2020 - 18:30
Perisic: Jam gati për Interin

Ivan Perisic insisto se ai është gati për të “bërë gjëra të mëdha” për Interi këtë sezon pasi që fitoi tripletën me Bayern Munich

Kroati kishte pritur që të kalonte tërësisht në Bayern, por skuadra gjermane nuk e shfrytëzoi mundësinë që ta blejë atë.

“Kisha një vit të jashtëzakonshëm, pasi që fitova tripletën me një skuadër të madhe”, tha Perisic për Inter Tv.

“S’ishte lehtë në fillim, pasi që kisha disa probleme të vogla me trajneri e parë, pastaj pata dëmtimi e gjurit ë shkurt, por pavarësisht të gjithave, ne dolëm nga një situatë e vështirë dhe i fituam të gjitha”.

“Ishte një vit pozitiv, tani jam kthyer dhe jam i lumtur. Kam ende dy vite në kontratë me Interi dhe shpresoj që e mund të bëjmë gjëra të mëdha bashkë. Unë jam gati”.

Antonio Conte ka thënë se Perisic nuk mund të përshtatet me formacioi 3-5-2, por me ardhjen e Christian Eriksen, taktikat kanë ndryshuar.

“E di që trajneri dëshiron që të punoj shumë. Ne jemi në të njëjtë linjë, shoh shumë uri për tituj”.

(Kosova Sot Online)