Havertz, e bon sefte het-trikun me Chelsea

  • A.P /
  • 23 shtator 2020 - 22:44
Havertz, e bon sefte het-trikun me Chelsea

Kai Havertz ka shënuar het-trikun e parë me Chelsea derisa skuadra londineze ka kaluar në rrethin e katër të Carabao Cup në Angli. Chelsea e deklasoi skuadrën e vogël të Barsley me rezultat 6-0 

Chelsea nuk ka pasur probleme sonte në Stamford Bridge kundër skuadrës në rënie të Barsley nga Championship, duke fituar 6-0 dhe duke kaluar në rrethin e 4 të Carabao Cup.

Pjesa e parë kaloi tërësisht në dominim të Chelsea me përjashtim të minutave të parë ku mysafirët treguan disa momente të rrezikshme.

Goli erdhi në minutën e 19-të pas një gabimi të mbrojtjes se Barnsley e të cilin gabim e shfrytëzoi Abraham.


(Kosova Sot Online)