Zlatan Ibrahimovic vendos për të ardhmen

  • S.A /
  • 19 October 2020 - 10:49
Zlatan Ibrahimovic vendos për të ardhmen

Zlatan Ibrahimovic i ka filluar bisedimet së bashku me agjentin e tij Mino Raiola, për kontratë të re te skuadra e Milanit.

39-vjeçari ka nënshkroi kontratë njëvjeçare me kuqezinjtë në gusht të këtij viti, por siç duket ai dëshiron të qëndrojë edhe më gjatë në Milan. Suedezi u riaftësua nga një lëndim dhe e mposhti koronavirusin dhe i shënoi dy gola kundër Interit në derbin Madonnina të shtunën. Golat e tij e kanë ndihmuar ekipin kuqezi që të triumfojë në derbin e Milanit me dy golat e tij.

Zlatan ka kontribuar me katër gola në dy ndeshjet në Serie A deri tani.

(Kosova Sot Online )