Pato pranë rikthimit tronditës në Evropë

  • G.G /
  • 29 October 2020 - 11:35
Pato pranë rikthimit tronditës në Evropë

Birmingham City është i gatshëm që ta transferojë ish-sulmuesin e Milanit, Alexandre Pato.

Braziliani është lojtar i lirë që nga muaji gusht, prej kur u largua nga klubi brazilian Sao Paulo.

Ai ka qenë pjesë e disa skuadrave në Evropë si Chelsea, Milan dhe Villarreal.

Klubi nga Championship – kategoria e dytë e futbollit anglez – Birmingham ka shprehur interesim për yllin brazilian, por pritet të përballet me konkurrencë për shërbimet e tij nga disa skuadra nga Italia, si Genoa dhe Spezia.

Po ashtu, Silvio Berlusconi dhe Adriano Gallianit dëshirojnë që të ribashkohen me brazilianin në klubin e tyre të ri Monza, pasi dikur ishin pjesë e Milanit së bashku.

Pato i ka shënuar 12 gola në 27 paraqitje për kombëtaren e Brazilit, ndërsa në San Siro, ai ka rritur t’i shënojë 57 gola.

(Kosova Sot Online)