Neymar rikthehet pas lëndimit kundër Leipzig

  • A.P /
  • 24 nëntor 2020 - 20:16
Neymar rikthehet pas lëndimit kundër Leipzig

Paris Saint-Germain pret sonte në shtëpi skuadrën gjermane RasenBallsport Leipzig

Ndeshja e tretë në mes të këtyre dy skuadrave kishte përfunduar me fitore të gjermanëve 2-1.

PSG-së i duhet gjithsesi fitorja për të nëse dëshiron që të jetë në fazën tjetër të Ligës së Kampioneve, pasi që momentalisht është në vendin e tretë dhe ka vetëm tre pikë.

Skuadra e Tuchel po ashtu gjatë kësaj kampanje ka regjistruar 2 humbje nga dy ndeshje.

Sonte atyre ju duhet domosdoshmërish fitorja dhe për këtë Tuchel ka startuar me një formacion sulmues ku nga lëndimi është kthyer Neymar e bashkë me të në formacion është edhe Mbappe e Di Maria. 

(Kosova Sot Online)