S’ka qetësi për Rashicën

  • S.A /
  • 03 dhjetor 2020 - 13:24
S’ka qetësi për Rashicën

Ylli kosovar është lënduar përsëri dhe mund të mbetet jashtë fushës së blertë deri në fund të janarit. Spekulohet se ai mund ta ketë zhvilluar ndeshjen e fundit me Werderin pasi muajin e ardhshëm mund të largohet prej aty

Milot Rashica nuk po e gjen assesi qetësinë.

Yllin kosovar nuk po e lënë rehat lëndimet e njëpasnjëshme këtë vit.

24 vjeçari së fundmi e pësoi një lëndim në kofshën e majtë.

Dhe, pas kontrolleve që ia bëri stafi mjekësor i klubit, Werder Bremeni raporton se Rashica nuk do të jetë i gatshëm të zbresë në fushën e blertë deri në fund të janarit.

Trajneri i ekipit, Florian Kohfeldt ka mbetur mjaft i dëshpëruar pasi së fundmi Miloti veçse ishte duke e rikthyer formën ideale fizike pas lëndimit paraprak.

Mediat e huaja shkruajnë se Rashica mund ta ketë luajtur ndeshjen e fundit me Werderin, pasi spekulohet se mund të largohet prej aty në afatin kalimtar të janarit.

Interesim për ish-futbollistin e Vushtrrisë dhe të Vitesses kanë shfaqur Bayer Leverkuseni e Leipzigu në Gjermani dhe Aston Villa në Angli.

Sidoqoftë, mediat gjermane raportojnë se nuk përjashtohet mundësia që vushtrriasi të mbetet në ekipin Gjelbër e Bardhë deri në verën e ardhshme.

Rashica nuk mundi ta ndihmonte sa duhet as Kosovën në ndeshjet post-pandemike shkaku i lëndimeve dhe koronavirusit. 

(Kosova Sot Online )