Alaba rrugës për Madrid

  • G.G /
  • 02 January 2021 - 10:20
Alaba rrugës për Madrid

Mbrojtësi i Bayern Munich, David Alaba, është rrugës për të përfunduar në Real Madrid, raporton Marca.

Raportohet se ai do të nënshkruajë kontratë katër vjecare dhe do të fitojë 10 milionë euro në sezon.

Alabas do t’i skadojë kontrata në qershor dhe do të trasnferohet në Madrid si lojtar i lirë. 

(Kosova Sot Online)