Son, objektivi kryesor i Realit

  • S.A /
  • 08 janar 2021 - 15:16
Son, objektivi kryesor i Realit

“Los Blancos” do të mundohen ta transferojnë sulmuesin e Tottenhamit gjatë verës që vjen

Heung-min Son është bërë objektivi kryesor i Real Madridit.

Për këtë siguron mediumi “OKDiario”.Sulmuesi jug-korean po shkëlqen në fanellën e Tottenhanit duke shënuar gola në vazhdimësi.

Futbollisti aziatik lidhet me një kontratë afatgjatë me Spurs, të cilën mund ta nënshkruajë shpejt.

Mirëpo, “Los Blancos” duan ta shfrytëzojnë mundësinë dhe të intervenojnë me shpejtësi.

Ata e duan sulmuesin e rrezikshëm në “Santiago Bernabeu” nga sezoni i ardhshëm.

Son është sot njëri prej sulmuesve më konkretë para portës kundërshtare. 

(Kosova Sot Online )