Sergio Ramos do të operohet dhe do të mungojë 7 javë!

  • G.G /
  • 06 February 2021 - 12:27
Sergio Ramos do të operohet dhe do të mungojë 7 javë!

Zi e ma zi për Zinedine Zidanin.

Pas lëndimit të Eden Hazard, dhe sezonit aspak të mirë që Real Madridi po kalon, Los Blancos do të jenë pa kapiteni, Sergio Ramos, së paku gjashtë deri në shtatë javë.

Lajmin e ka konfirmuar COPE, që ka zbuluar se “Ramos do të operohet sot për shqetësimin e tij në gju dhe do të jetë jashtë nga 6-7 javë”.

Ramos është humbje e madhe për Realin e Zidanit që po kalon një sezon aspak të mirë. 

(Kosova Sot Online)