Igli Tare kursehet… Muriqi me shokë zbresin në fushë dhe po presin Vojvodën me shokë!

  • A.P /
  • 02 mars 2021 - 19:12
Igli Tare kursehet… Muriqi me shokë zbresin në fushë dhe po presin Vojvodën me shokë!

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare foli për Sky Sport nga Olimpico, ku do të luhej ndeshja kundër Torinos por që ekipi mik nuk u prezantua siç edhe pritej.

“Unë mund të them shumë gjëra, por i mbaj për vete … Ne i respektuam rregullat, erdhëm në stadium. Tani ne presim 45 minuta këtu me rregullore, pastaj lëmë gjithçka në duart e organeve kompetente”.

“A doja të luaja? Patjetër që po. Ishte gjithashtu e përshtatshme për ne që të mos luanim, por kampionati duhet të respektohet. Gjërat janë vendosur më parë, kur ka këto momente gjërat duhet të respektohen. Ne jemi këtu dhe presim”.

“A pres të njëjtin proces Juventus-Napoli? Ne nuk duam të hyjmë në këto dinamika, vetëm për të bërë punën tonë duke respektuar ato që thotë Lega Calcio”.

“Arsyet për Torino? Nuk kam pse t’i kuptoj, thjesht duhet të respektoj rregullat. Ka shumë pikëpamje, por nuk është vendi im të argumentoj”.

“A ju është ofruar të luani nesër? Jo”.

“A mund të përdoret bonusi për të shtyrë ndeshjen? Deri natën e kaluar nuk kishim asnjë informacion për të kundërtën. Ne menduam se do ta luanim ndeshjen, edhe këtë mëngjes. Ne kemi respektuar protokollin, atëherë organet kompetente do të marrin vendimet”

(Kosova Sot Online)