Man City synon fitoren e 21-të dhe t’i dalë para Real Madridit e Bayernit

  • A.P /
  • 02 mars 2021 - 20:09
Man City synon fitoren e 21-të dhe t’i dalë para Real Madridit e Bayernit

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Manchester City dhe Wolves.

Të besuarit e Pep Guardiolës janë duke luftuar për trofeun e 21-të me radhë në të gjitha grat.

Ata synojnë fillimisht të barazojnë Real Madridin si klubi i dytë me më së shumti fitore me radhë, 22, të arritur në vitin 2015 me Carlo Ancelottin dhe më pas të thyejnë rekordin e Bayern Munich me 23 fitore, të arritur në vitin 2020 ku gjermanët fituan gjithçka.

(Kosova Sot Online)