Pique e shpëton Barçën në sekondat e fundit, ndeshja shkon në vazhdime

  • A.P /
  • 03 mars 2021 - 23:09
Pique e shpëton Barçën në sekondat e fundit, ndeshja shkon në vazhdime

Gjysmëfinalja në mes të Barcelonës dhe Sevillës ka shkuar në vazhdime.

Barca është duke e mposhtur 2-0 Sevillën në Camp Nou dhe për të mësuar finalistin e parë, do të duhen edhe 30 minuta vazhdime.

Barca e gjeti golin e shpëtimit në minutën e 94’, me anë të Gerrard Pique, që bëri që ta dërgojë sfidën në vazhdime, derisa më parë kishte shënuar Ousmane Dembele.

Cdo gol i shënuan nga të dyja skuadrat në 30 minuta vazhdime, i dërgon në finale. 

(Kosova Sot Online)