Kështu kurrë nuk e keni parë Koemanin, hera e parë që feston si i çmendur

  • A.P /
  • 04 mars 2021 - 18:21
Kështu kurrë nuk e keni parë Koemanin, hera e parë që feston si i çmendur

Ronald Koeman është shumë shumë i lumtur me triumfin me rikthim të jashtëzakonshëm 3:0 kundër Sevillës në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.

Barcelona e kishte humbur ndeshjen e parë 2:0 në udhëtim dhe i duhej një mrekulli tjetër për ta siguruar finalen. Si shpesh viteve të fundit, Barça edhe mbrëmë bëri përmbysje fantastike, duke fituar 3-0 dhe duke kaluar në finale.

Natyrisht, është finalja e parë për Koeman në stolin e Barçës dhe ishte ndeshja e parë ku ekipi i tij luftoi për diçka të rëndësishme dhe ku ai personalisht, festoi si asnjëherë më parë në stolin e katalunasve,

(Kosova Sot Online)