Nuk ishte e shkruar, Jordi Alba për pak realizoi golin e karrierës dhe të sezonit në Spanjë

  • A.P /
  • 04 mars 2021 - 19:11
Nuk ishte e shkruar, Jordi Alba për pak realizoi golin e karrierës dhe të sezonit në Spanjë

Jordi Alba ka shkëlqyer mbrëmë në Kupën e Mbretit kundër Sevillës.

Ai ishte fantastik përgjatë 120 minutave dhe e ndihmoi shumë Barcelonën që ta mposhtë 3-0 Sevillën dhe të arrijë në finale të Copa del Rey.

Mbrojtësi i majtë ishte afër të shënojë golin më të bukur në karrierë, por ndoshta edhe të sezonit në Spanjë, apo edhe në Evropë, por thjesht nuk ishte e shkruar – shtylla ia mohoi diçka të tillë, 

(Kosova Sot Online)