Katër italianë ftohen në ekipin e Holandës për ndeshjet e marsit

  • A.P /
  • 08 mars 2021 - 19:07
Katër italianë ftohen në ekipin e Holandës për ndeshjet e marsit

Trajneri i Holandës, Frank de Boer ka ftuar katër lojtarë të Serie A për pushimin e ardhshëm ndërkombëtar.

Holanda po përgatitet për ndeshjet kundër Turqisë, Letonisë dhe Gjibraltarit në kualifikimet e Kupës së Botës këtë muaj.

Ndeshja e parë, kundër Turqisë, luhet më 24 Mars dhe katër lojtarë nga Liga Italiane janë të përfshirë në skuadrën e Holandës.

Është ftuar mbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt, i bashkuar me qendërmbrojtësin e Interit, Stefan de Vrij.

Në skuadër ka edhe dy mesfushorë, me Marten de Roon të Atalanta dhe Kevin Strootman të Genoa të përfshirë në skuadrën e De Boer.

(Kosova Sot Online)