Zizu e lë Ramosin në shtëpi

  • S.A /
  • 20 mars 2021 - 09:45
Zizu e lë Ramosin në shtëpi

Sergio Ramos nuk ka udhëtuar me ekipin për ndeshjen me Celta Vigon.

Kapiteni nuk është i dëmtuar, por Zinedine Zidane e ka lënë në shtëpi për të pushuar pas disa ndeshjeve që zhvilloi menjëherë pas rikthimit të dëmtimit të rëndë që pati.

Sonte kundër Celtës do të mungojnë edhe Dani Carvajal, Alvaro Odriozola, Eden Hazard dhe Mariano.

Për shkak të problemeve fizike, Ramos ka bërë vetëm 20 paraqitje këtë edicion, ka shënuar 4 gola.

Ai mund të mos jetë pjesë e Real Madridit nga qershori kur t’i skadojë kontrata dhe deri sot, s’ka asgjë të re për rinovimin e saj. 

(Kosova  Sot Online )