Befason James, pensionimi shumë afër

  • S.A /
  • 15 maj 2021 - 09:33
Befason James, pensionimi shumë afër

James Rodriguez është duke e menduar pensionimin që tani.

29-vjeçari disa vite të shkëlqyeshme pas Kupës së Botës në vitin 2014, por nuk u zgjati shumë, sidomos pas ardhjes së Zinedine Zidane në Madrid në vitin 2015, ku nuk luante shumë dhe më pas nuk la gjurmë as te Bayern Munich. Ai tashmë luan në Premierligë te Evertoni aty ku nuk ka garantuar se do të qëndrojë gjatë.

Ai duket sikur është konsumuar dhe thotë se s’dëshiron të luajë shumë i vjetër.

“Nuk ka menduar shumë, s’mund të ju them se ku mund të pensionohem. Por, mendoj se nuk ka mbetur shumë kohë sepse s’do të më pëlqente të luaj i vjetër. Tani dua të kënaqem në maksimum”, u shpreh James. 

(Kosova Sot Online )