Armando Broja rikthehet te Chelsea

  • E.K /
  • 25 May 2021 - 14:49
 Armando Broja rikthehet te Chelsea

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja është rikthyer te Chelsea.

Broja kaloi një vit huazim te klubi holandez, Vitesse ku tregoi performancë solide.

Në 34 ndeshje, Armando Broja realizoi 11 gola dhe dhuroi tri asiste,

Mbetet të shihet në Tuchel do të ketë dëshirë ta mbajë sulmuesin shqiptar, apo do ta hauzojë sërish në ndonjë klub tjetër.

(Kosova Sot Online)