Neymar shënon në fitoren e Brazilit

  • G.G /
  • 05 qershor 2021 - 09:38
Neymar shënon në fitoren e Brazilit

Brazili e ka mundur 2-0 Ekuadorin.

Në këtë ndeshje realizuan sulmuesi i Everton, Richarlison, dhe ai i Paris Saint Germain, Neymar Junior.

Në sfidën e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës, Richarlison shënoi për 1-0 në minutën e 64’, derisa Neymar nga Penalltia në minutën e 94’.

Brazili prin tani me 15 pikë, katër më shumë se ndjekësi më i afërt, Brazili. 

https://tiger.cdnja.co/v/ob/OBnLO.mp4?secure=ExPiwIe_zuQfhuA24unaUw&expires=1622881800

(Kosova Sot Online)