PSG e rrit ofertën për Hakimin

  • A.P /
  • 18 qershor 2021 - 18:17
PSG e rrit ofertën për Hakimin

Media të shumta në Francë raportojnë se PSG ka rritur ofertën e tyre për yllin e Interit, Achraf Hakimin, duke mposhtur Chelsea me një ofertë prej 70 milionë euro. Shuma do të përfshijë shpërblime të lidhura me performancën që janë relativisht të lehta për të për tu përmbushur.

Chelsea kishte përputhur ofertën origjinale prej 60 milionë euro dhe shtoi Marcos Alonson si pjesë të marrëveshjes, duke i vendosur ata përpara. Sidoqoftë, le10sport dhe eksperti francez i transferimeve Mohamed Bouhafsi të dy raportojnë se Paris Saint-Germain ka filluar përsëri negociatat me Interin.

Ata e kanë rritur ofertën në 70 milionë euro, duke përfshirë bonuse dhe shtesa të ndryshme të lidhura me performancën. Interi dëshironte 80 milionë euro, por me sa duket do të ishte i gatshëm të pranonte 70 milionë për përfaqësuesin e Marokut, kështu që një marrëveshje besohet të jetë afër.

Ai  nënshkroi me Interin vetëm një vit më parë nga Real Madrid për 45 milionë euro. 22-vjeçari kishte një debutim mjaft mbresëlënës në Serie A, duke shënuar shtatë gola dhe duke kontribuar me 11 asistime në 45 ndeshje në rrugën e tyre drejt titullit në Serie A.


(Kosova Sot Online)