Kroos, më i miri në “Euro 2020”

  • S.A /
  • 26 June 2021 - 13:21
Kroos, më i miri në “Euro 2020”

UEFA ka publikuar statistikat e pasimeve të kompletuara në Euro 2020 deri më tani. Sipas UEFA-s, mesfushori i Real Madridit, që është titullar për Gjermaninë, ka kompletuar më së shumti pasime, 288 në tri ndeshje në fazën e grupeve. Pas Kroos, në vendin e dytë renditet Laporte i Spanjës. 

Në mesin e gjashtë futbollistëve që kanë kompletuar më së shumti pasime në Kampionatin Evropian, tre janë spanjoll. Më efektiv kanë qenë mbrojtësit në pasime, gjithsej katër mbrojtës dhe më pas dy mesfushorë. 

https://twitter.com/elchiringuitotv/status/1408714475419717633/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1408714475419717633%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fkroos-me-i-miri-ne-euro-2020%2F

(Kosova Sot Online )