Shaqiri e uron Distria Krasniqin për medaljen e artë në Olimpiadë

  • S.A /
  • 24 korrik 2021 - 16:42
Shaqiri e uron Distria Krasniqin për medaljen e artë në Olimpiadë

Futbollisti Xherdan Shaqiri e ka uruar Distria Krasniqin për medaljen e artë të fituar në Lojërat Olimpike Tokio 2021. Xhudistja Krasniqi garoi në kategorinë deri në 48 kilogramë dhe u tregua më e mira duke e rrëmbyer medaljen e artë. Ylli i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri nëpërmjet një Insta Story e ka uruar për këtë sukses të madh Distrian.

“Urime Distria Krasniqi” – shkroi ai. Kjo ishte medalja e dytë e artë olimpike për Kosovën, pas asaj të Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të vitit 2016

Image

(Kosova Sot Online )