Munishi: “Plasni… faleminderit luanëve për luftën”

• G.G /
  • 17 September 2021 - 07:20

Gjilani ka rrëmbyer një pikë të Artë të enjten mbrëma në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Të besuarit e Ismet Munishit shënuan gol në minutat e fundit kundër Prishtinës, sfidë që përfundoi 1-1.

Besnik Krasniqi shënoi golin e parë të ndeshjes së mbyllur me rezultat 1-1, nga pika e penalltisë, kurse Dabiqaj në minutën e 94’të, barazoi rezultatin për skuadrën e Ismet Munishit.

Sa i rëndësishëm ishte goli i Dabiqaj, e tregon edhe festimi i trajnerit Munishi, pas golit në momentet e fundit të ndeshjes, ai s’mund ta kontrollonte veten nga gëzimi i madh për pikën në Fadil Vokrri.

Derisa tani vet Munishi ka reaguar në rrjetet sociale derisa ka postuar edhe videon gjatë festimit të çmendur.

Lufta vazhdon .
Ka edhe asi që nuk i gëzohen këtij goli por e kam ni porosi për ata keni plas krejt deri ne fund.

Pas këtij barazimi, Prishtina ende vazhdon pa fitore këtë edicion, ku edhe pozicionohet në vendin e shtatë në tabel me vetëm 2 pikë, kurse Gjilanasit, nga katër ndeshjet e para, kanë arkëtuar gjashtë pikë dhe pozicionohen në vendin e gjashtë në tabel.