Allegri e pranon: Fitore e mirë, por paraqitje e keqe e Juventusit kundër Zenitit

  • S.A /
  • 21 October 2021 - 10:09
Allegri e pranon: Fitore e mirë, por paraqitje e keqe e Juventusit kundër Zenitit

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e ka pranuar se skuadra e tij ia doli ta mposhtë 1:0 Zenitin me një paraqitje të dobët të mërkurën në Ligën e Kampionëve.

Dejan Kulusevski ia siguroi fitoren e tretë në grup në këtë edicion të Ligës së Kampionëve Juventusit kur shënoi me kokë. Kjo ishte fitorja e katërt radhazi me rezultatin 1:0 për Juventusin në të gjitha garat, po ashtu.

Megjithëse i kënaqur me tri pikët e reja, Allegri e pranoi se paraqitja e skuadrës së tij la për të dëshiruar.

“Ne është dashur ta kontrollonim lojën më shumë kur e krijuam epërsinë 1:0. Nuk ishte një paraqitje e mirë, por ne i morëm pikët dhe kjo fitore na vë në pozitë shumë të mirë”, tha Allegri pas ndeshjes. Juventusi është lider i Grupit H me 9 pikë nga tri ndeshjet e para, i ndjekur nga Chelsea me 6 dhe Zeniti me 3.

Malmo është e fundit pa pikë. 

(Kosova Sot Online )