Real Madridi vendos për të ardhmen e Kroosit

  • S.A /
  • 26 tetor 2021 - 11:08
Real Madridi vendos për të ardhmen e Kroosit

Sipas TodoFichajes, Real Madrid ka nisur kontaktet me agjentin e Toni Kroos për të zgjatur qëndrimin e tij në klub.

Lidhja aktuale skadon në vitin 2023 dhe synimi i bardhezinjve është të vazhdojë edhe për disa sezone të tjera.

Si ekipi teknik ashtu edhe ai drejtues janë shumë të kënaqur me paraqitjen e gjermanit dhe besojnë se ai ende mund ta ndihmojë shumë ekipin.

Kroos erdhi te Real Madridi 7 sezone më parë nga Bayern Munich dhe që nga ajo kohë ka qenë titullar me të gjithë trajnerët që kanë zënë stolin.

Në parim këtë verë, futbollisti la të kuptohet për një pension të mundshëm në 2023, por nga klubi ata duan të përpiqen ta bindin atë të rinovojë.

Bisedimet tashmë janë duke u zhvilluar dhe nga Real Madridi janë optimistë për një marrëveshje të ardhshme.

(Kosova Sot Online )