Raiola dëshiron që Haaland t’i bashkohet Barçës

  • S.A /
  • 02 November 2021 - 14:30
Raiola dëshiron që Haaland t’i bashkohet Barçës

Menaxheri i njohur italian e preferon gjigantin katalunas për të ardhmen e klientit të tij

Erling Haaland me gjasë është duke e kaluar sezonin e fundit në fanellën e Borussia Dortmundit. Sulmuesi norvegjez pritet të largohet nga klubi Verdhezi gjatë verës së ardhshme.

Dhe, menaxheri Mino Raiola preferon që klienti i tij t’i bashkohet Barcelonës.

Për këtë siguron mediumi “El Nacional”.

Menaxheri italian ka raporte të mira me presidentin e “Blaugrana”, Joan Laporta.

Prandaj, ai do të mundohet ta shtyjë përpara këtë transferim, për t’u bërë realitet në verën e vitit 2022.

Klauzola e shkëputjes së kontratës së ish-futbollistit të Salzburgut është 75 milionë euro.

Ndërkohë, Barça po përballet me probleme financiare.

E Haalandin e duan edhe klubet angleze, të cilat qëndrojnë shumë më mirë financiarisht.

(Kosova Sot Online )