Eliminohet Milan, Atletico fiton dhe kualifikohet

  • A.P /
  • 07 dhjetor 2021 - 23:10
Eliminohet Milan, Atletico fiton dhe kualifikohet

Milani është mundur 1-2 në shtëpi nga Liverpooli dhe është eliminuar nga Champions League. Në anën tjetër, Atletico Madrid e ka mundur rivalin direkt Porton 1-0 për t’u kualifikuar si e dyta.

Kuqezinjtë janë mposhtur 1-2 në San Siro nga Liverpool në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Champions League duke u renditur në vendin e fundit të Grupit B me 4 pikë.

Sa i përket ndeshjesh golat u realizuan nga Tomori 29′, Salah 36′ Origi 55′.

Ndërkohë, në ndeshjen tjetër të Grupit B, Atl Madrid fitoi 1-3 në transfertë ndaj Portos me golat e  Griezmann në minutën e 56′ Correa 90′ De Paul 92′ Sergio Olivera 95′.

Skuadra e Simeones e mbull Grupin B në vendin e 2 me 7 pikë, ndërsa Porto do të vijojë aventurën në Europa League.

(Kosova Sot Online)