E përsëriti sërish se s’ka lojtarë, Mourinho i do tre futbollistë

  • S.A /
  • 11 December 2021 - 10:19
E përsëriti sërish se s’ka lojtarë, Mourinho i do tre futbollistë

Jose Mourinho edhe njëherë u ka dërguar mesazh drejtuesve të klubit se ka nevojë për futbollistë.

Sipas Gazzetta dello Sport, kjo dëshirë pritet t’i realizohet ish trajnerit të Manchester United.

Mourinho shpreson t’i afrojë mbrojtësin e Norwich Max Aarons, mesfushorin e Bayern Munich, Corentin Tolisso dhe Florian Grillitschin e Hoffenheim.

Për Aarons, Roma është e gatshme të paguajë milionë euro, derisa për Tolisso dhe Grillitsch dëshiron të arrijë para-kontratë për t’i marrë ata falas në verën e vitit 2022.

(Kosova Sot Online )