Fitore e vështirë për Man Cityn

  • S.A /
  • 11 December 2021 - 15:56
Fitore e vështirë për Man Cityn

City vazhdon të jetë lider në Premierligë edhe pas xhiros së 16

Manchester City e ka mundur me shumë vështirësi Wolvesin, për të marrë pikët e plota dhe për të ruajtur kreun në Premierligë.

Vendasit, që e kishin të pamundur të gjenin hapësira për të shënuar golin e tri pikëve nga loja e hapur, arritën ta bëjnë nga penalltia.

Në minutën e 66’, Sterling ishte ai që realizoi për 1-0 nga pika e bardhë.

(Kosova Sot Online )