Gerrard ka vendosur ta blejë Coutinhon

  • S.A /
  • 11 February 2022 - 12:45
Gerrard ka vendosur ta blejë Coutinhon

Philippe Coutinho mund të mbetet në Aston Villa edhe pas fundit të këtij sezoni.Steven Gerrard është shumë i kënaqur me atë që po tregon në fushë braziliani, që kishte kohë që se shijonte lojën e tij, pas disa vitesh vuajtje te Barcelona dhe Bayerni. 

Sipas mediave në Angli, Villa po mendon ta blejë në fund të sezonit dhe çmimi nuk është 40 milionë euro siç ishte raportuar në fillim. Mësohet se Coutinho mund të bëhet i Villës për më pak se 40 milionë euro. Ai është dëshira e madhe e Gerrard dhe tashmë ka nisur punën për një qëndrim të përhershëm në Premierligë.

(Kosova Sot Online )