Juventusi nis bisedimet për transferimin e Di Marias

  • S.A /
  • 22 April 2022 - 08:50
Juventusi nis bisedimet për transferimin e Di Marias

Juventusi ka nisur bisedimet me rrethin e Angel Di Marias përpara një transferimi të mundshëm në verë.

Kontrata e sulmuesit 34-vjeçar argjentinas skadon me Paris Saint-Germain në fund të këtij sezoni dhe nuk do të rinovohet, duke e lënë atë të gjejë një shtëpi të re gjatë muajve të ardhshëm.

Bianconerët po kërkojnë të zëvendësojnë Paulo Dybalan këtë verë dhe ata do të kenë nevojë për një lojtar krijues që mund të kontribuojë vazhdimisht në vijën e sulmit.

Siç raportohet nga Sky Sports Italia, Juventus ka shqyrtuar mundësinë e nënshkrimit të Di Marias si një transferim falas në verë, duke hapur bisedimet me të afërmit e tij. 

Ai do të ishte i lumtur me një kontratë një ose dy vjeçare pasi do të dëshironte ta përfundonte karrierën e tij në vendlindjen e tij, Argjentinë.

Sulmuesi 34-vjeçar i PSG-së ka bërë 26 paraqitje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon, për një total prej 1644 minutash. Brenda kësaj kohe, ai ka shënuar tre gola dhe ka dhënë shtatë asistime.

(Kosova Sot Online )