Strakosha i propozohet Chelsea-t

  • A.P /
  • 23 June 2022 - 18:02
Strakosha i propozohet Chelsea-t

E ardhmja e Kepa Arithabalaga te Chelsea është e pasigurt, me “blutë” që mund të lëvizin për të blerë një portier në rast se spanjolli largohet.

Sigurisht që nuk do të synohet për një bazë, por për një rezervë të Edward Medit, me një nga emrat që mund të dëgjohet ai i Thomas Strakosha.

Portieri shqiptar pritet të lirohet nga Lacio dhe sipas gazetarit autoritar italian, Niccolo Sira,  dhe i është propozuar  “bluve”.

Portieri shqiptar tashmë, 27-vjeçar luajti për Romakët për nëntë vjet, duke numëruar gjithsej 208 paraqitje.

(Kosova Sot Online)