Kosova e siguron edhe medaljen e gjashtë në Lojërat Mesdhetare

  • A.P /
  • 01 July 2022 - 15:55
Kosova e siguron edhe medaljen e gjashtë në Lojërat Mesdhetare

Kosova e ka vazhduar edhe sot ecurinë pozitive në Lojërat Mesdhetare.

Vendi ynë e siguroi sot edhe medaljen e gjashtë në “Oran 2022”, duke u treguar e suksesshme në ditën e tretë radhazi.

Loriana Kuka e siguroi sot medaljen e radhës pasi u kualifikua në finale të kësaj gare prestigjioze

Xhudistja pejane e ka të sigurt medaljen e argjendtë, ndërsa më vonë sot do të luftojë për të artën.

Paraprakisht, Kosova i kishte fituar edhe pesë medalje, prej tyre katër nga xhudoja, dy të arta, me Distria Krasniqin e Laura Fazliun dhe dy të bronztë me Akil Gjakovën dhe Flaka Loxhën.

E sot, Kosova e siguroi medaljen e pestë vetëm nga xhudoja.

Një tjetër medalje e kishte fituar edhe boksieri Shpejtim Bajoku.

Kurse, sportistët tjerë kryesisht patën paraqitje të zbehta në Lojërat Mesdhetare.

(Kosova Sot Online)