Conte thumbon ashpër Tuchelin

  • S.A /
  • 15 August 2022 - 08:16
Conte thumbon ashpër Tuchelin

Antonio Conte ka sulmuar Thomas Tuchel në rrjetet sociale, duke këmbëngulur se ai do të donte ta kishte shkelur atë, pas një derbi të ashpër në Londër.

Tottenhami i italianit rrëmbeu një barazim 2-2 kundër Chelsea të gjermanit në “Stamford Bridge” të dielën mes polemikave në fushë dhe përleshjeve jashtë saj.

Tuchel kaloi stolin e Spurs në ekstazë pasi Reece James bëri rezultatin 2-1 për Blutë dhe italiani më vonë përmes Instagramit shkroi se Tuchel ishte ‘me fat’ nuk e pa atë duke bërë atë vrapim.

Lexo po ashtu:

Te Chelsea nuk duan që Anthony Taylor të ndajë drejtësinë në ndeshjet e tyre

Postimi i tij në Instagram pas mesnate të së dielës mbrëma thoshte: “Me fat që nuk të pashë duke ardhur, do të ishte e merituar”, pasuar nga tre emoji që qeshnin.

Postimi i Conte mbetet në llogarinë e tij, e cila ka vetëm më pak se 900,000 ndjekës, në një lëvizje të pazakontë pasi trajneri dhe lojtarët zakonisht nuk janë aq të hapur ndaj rivalëve të tyre në mediat sociale.

Të dy drejtuesit u përjashtuan nga gjyqtari Anthony Taylor pas ndeshjes, me Tuchelin duke u mbajtur për dore Conten teksa shtrëngonin duart, para se ta kthenin atë drejt tij për të kundërshtuar për mungesën e dukshme të respektit të Contes që refuzoi ta shikonte në sy gjermanin.

(Kosova Sot Online )