Peja dhe Bashkimi rikthehen në Balkan League

  • A.P /
  • 28 September 2022 - 17:57
Peja dhe Bashkimi rikthehen në Balkan League

KB Peja dhe KB Bashkimi janë rikthyer në Balkan League të basketbollit.

Peja rikthehet në Delasport Balkan League pas dy sezonesh. Skuadra kosovare edhe një herë është gati për të luftuar në skenën evropiane.

KB Peja ishte nënkampione e sezonit të ndërprerë nga COVID 2019-20. KB Peja është pjesë e Delasport Balkan League për 5 sezone, fillimisht në vitin 2013.

Ndërkohë Delasport Balkan League mirëpret Bashkimin për sezonin e pestë.

KB Bashkimi ishte kampion i Ligës së Kosovës në vitin 2018 dhe përfundoi i 6-ti në sezonin e fundit në Ligën Ballkanike në vitin 2019.

(Kosova Sot Online)